PREHRANA KRVNE SKUPINE A

KRVNA SKUPINA       A

Prebavni sistem ljudi s krvno skupino A je zelo občutljiv, težko razgradi beljakovine živalskega izvora (meso, mleko in masti).slab imunski sistem in so nagnjene k okužbam,  srčnim boleznim,  slabokrvnosti, boleznim jeter in žolča ,.

Pomembno zanje je, da jedo hrano, ki je naravna, sveža, čista in organska.

Z olivnim oljem do vitke linije,jedle ananas, sveže sadje, sojo, sir, tofu in druge izdelke rastlinskega izvora , izogibati velikim količinam mesa, posebej pa se morate izogibati šunki, suho mesnim izdelkom in slanini.

Morska hrana je lahko na jedilniku tri- do štirikrat tedensko, izogibat ploskim ribam, kot je morski list, izogniti. Vsebujejo lektin, ki lahko vzdraži prebavila skupine A.

Ker morate zmanjšati vnos mesa, lahko uživate arašide, zlasti neoluščene, bučna in sončnična semena, mandeljni in orehi.

Najboljše beljakovine za skupino A so v fižolu in stročnicah. Odlična je soja in številne druge vrste fižola. Vendar se morate določenih tudi izogibati, saj zmanjšujejo izločanje inzulina, ki je pogosto eden od dejavnikov, ki povzročajo debelost in diabet­es.

No, glavna je zelenjava!

Zelenjava je v prehrani ljudi s krvno skupino A življenjskega pomena, saj priskrbi minerale, encime in antioksidante. Jejte surovo ali poparjeno, da se ohranijo njene koristne sestavine. Večina zelenjave je primerna, razen paradižnika, zelja, črnih oliv in  krompirja.  uporabljajte veliko česna, ker je naraven antibiotik in ojačevalec imunskega sistema,