PREHRANA LJUDI S KRVNO SKUPINO O

PREHRANA LJUDI S KRVNO SKUPINO 0

Vsi s krvno skupino 0 lahko jedo pusto govedino, jagnjetino, purana, perutnino ali ribo, in to zelo pogosto.. Bolj kot je vaše delo stresno, bolj zahtevno vadbo potrebujete in več beljakovin morate zaužiti. Bodite pozorni na predpisano velikost porcije.

Ljudje s skupino 0 imajo visoko stopnjo želodčne kisline, tako da učinkovito prebavijo in metabolizirajo meso. Preveliki kislosti zaradi živalskih beljakovin, ki lahko povzroči rano ali čir na želodcu, se izognete z uživanjem sadja in zelenjave, najbolj vam ustrezajo fige ter artičoke, blitva, brokoli, buče, regrat, špinača in radič.

Hrana, ki redi

  • pšenični gluten ,koruza (ovira učinkovitost inzulina, upočasnjuje metabolizem), fižol (ovira izkoriščanje kalorij), zelje , brstični ohrovt, cvetača ,gorčično seme (zavira proizvajanje ščitničnih hormonov)

Hrana, ki pomaga hujšati

morske alge ,morska hrana ,;

Jetra, rdeče meso , špinača, brokoli, ohrovt (pomagajo pri delovanju metabolizma)

Koristno

  • Ribe in morski sadeži:
  • Mleko in mlečni izdelki: POPOLNA OMEJITEV , ker ji njihov organizem ne more presnoviti.,
  • Meso: govedina, bivol, jagnje, ovčetina, srce, jetra, divjačina
  • Žitarice: Zelo priporočljivo se je izogibati vsem vrstam žit in izdelkov iz žit
  • Zelenjava: artičoke, blitva, brokoli, buče, čebula, česen, endivija, kodrasto zelje, koleraba, paprika (rdeča), por, regrat, rimska solata, špinača, zeleni radič, sladki krompir (batate), Sadje: temne slive, rdeče slive, suhe slive, zelene slive, fige, suhe fige

Škodljivo

  • Meso: svinjina, gos, šunka, salame , Ribe in morski sadeži: brancin, hobotnica, kaviar, prekajeni losos, marinirani slanik, som,:, Žitarice: vse razen pšenice mandarine, melone (medene, kantalupe), pomaranče, robidnice